آستارا
طوالش
رضوانشهر
ماسال
بندر انزلی
صعومه سرا
فومن
رشت
شفت
رودبار
سیاهکل
لاهیجان
اشرفیه
املش
رودسر
لنگرود
09027087013

PHONE NUMBER

وام‌های 100 میلیونی برای خانه دار شدن ?!

وام مسکن 100 میلیونی

وام مسکن 100 میلیونی

 

وام های ارائه شده مسکن برای افرادی که سرمایه کافی دارند و می خواهند برای تکمیل پول خود از این وام ها استفاده کنند شاید گره گشا باشد اما برای افرادی که به دنبال خانه های ارزان قیمت اند اینگونه نیست.

مصاحبه با حسین وکیلی کارشناس ارشد مسائل اقتصادی

حسین وکیلی اظهار کرد: وام های ارائه شده مسکن برای افرادی که سرمایه کافی دارند و می خواهند برای تکمیل پول خود از این وام ها استفاده کنند شاید گره گشا باشد اما برای افرادی که به دنبال خانه های ارزان قیمتند اینگونه نیست. حداقل قیمت در دورترین نقاط کشور متری یک تا دو میلیون تومان است یعنی برای خانه 70 متری 140 میلیون تومان سرمایه لازم است.

او در ادامه بیان کرد: افراد برای گرفتن این وام ها باید سرمایه داشته باشند تا بتوانند از آن استفاده کنند این وام ها به عواملی مانند قیمت ملک مورد نظر،مدت انتظار گرفتن وام و… بستگی دارد، برای گرفتن وام 100 میلیونی باید خانه 500 میلیون تومانی خریداری کرد شخص وام گیرنده باید ببیند توانایی تامین 400 میلیون تومان باقی مانده را دارد یا خیر؟

وکیلی خاطر نشان کرد: در نتیجه ارائه اینگونه وام ها برای عده معدودی می تواند تا حدودی گره گشا باشد از طرفی باید در نظر گرفت که این وام ها تنها وام خرید است؛ نه وام ساخت، ترمیم یا رهن و …. در این میان باید دید این مبالغ جوابگوی چند درصد از کل متقاضیان بازار مسکن است؛ البته از شواهد پیداست جوابگوی درصد کوچکی است.

ارائه وام های قطره چکونی برای خانه دار کردن مردم راهگشا نیست!

این کارشناس اقتصادی عنوان کرد: اگر افراد وام گیرنده نتوانند شرایط این وام ها را فراهم کنند آن زمان به جای وام 100 میلیونی 30 میلیون تومان بیشتر نمی گیرند شخصی که آپارتمان 150 میلیونی به بانک مربوطه معرفی می کند به او وام 100 میلیون تومانی تعلق نمی گیرد.

او در ادامه بیان کرد: باید نسبت به سهم دارایی خود وام بگیرد در نتیجه بانک ها مخصوصا برای دادن وام ارزش ملک را پایین می آورند تا همیشه در حاشیه امنیت باشند تا اگر وام گیرنده قادر به بازپرداخت وام نبود بتواند به پول خود برسد.

وکیلی در پایان سخنانش عنوان کرد: در نتیجه بعید میدانم این وام های قطره چکونی بتواند تحرک قابل توجهی در بازار راکد مسکن داشته باشد.بازار مسکن زمانی می تواند به تحرک بیفتد که اعتماد عمومی در کل اقتصاد کشور اتفاق افتد

 

توضیحات بیشتر

راهنمای خرید املاک در گیلان

تور ترکیه
انواع تور ترکیه با بهترین امکانات با توجه به بودجه و سلیقه شما تنها در سایت لحظه اخر!

خرید املاک در گیلان با توجه به اینکه این استان دارای منابع و فرصت های شغلی بسیاری است، رونق زیادی نیز دارد. اغلب افرادی که در این استان قصد خرید ملک را دارند، از خارج استان بوده لذا اطلاعات کافی و لازم را در خصوص خرید ملک ندارند. به همین دلیل در این مقاله تلاش نمودیم تا برخی از نکات مهم در خصوص خرید املاک گیلان را بیان داریم.

WhatsApp Image 2021 09 30 at 17.39.41 1

هر آنچه که باید در خصوص خرید املاک در گیلان بدانید:

اگر شما نیز جزء آن دسته از افراد می باشید که قصد خرید املاک در گیلان را دارید، باید در نظر داشته باشید که داشتن یک مشاور خوب در گام اول بسیار مهم است. مشاورین شما باید انواع املاک و شرایط آنها را بشناسند و بتوانند ویژگی های آنان را بررسی نمایند. از همین رو توصیه می شود که از مشاورین املاکی که دارای مجوز لازم از اتحادیه املاک می باشند، بهره ببرید زیرا با قوانین موجود و شرایط املاک آگاه هستند. اما به جز این موارد لازم است تا به نکاتی که در ادامه بیان می شود نیز دقت نمود:

نکته 1:

شرایط مکانی زمین در زمان خرید املاک در گیلان می تواند گزینه بسیار مهمی باشد. منظور از ویژگی های زمین بررسی مواردی همانند شیب زمین، میزان بارندگی و نوع آب و هوای منطقه، میزان نشست خاک در زمین، مواد معدنی موجود در خاک و مواردی از این قبیل می باشد. همواره به عنوان خریدار باید بررسی نمایید که کدام ویژگی ها از اهمیت بیشتری برای شما برخوردار می باشند. به عنوان مثال، افرادی که آب و هوای کوهپایه ای را می پسندند، لازم است بدانند که اغلب زمین های موجود در دامنه کوه دارای یک ضریب شیب می باشند. یا املاک ساحلی در فصل گرم سال بسیار شرجی هستند. نوع کاربری که شما از ملک انتظار دارید نیز برای خرید بسیار مهم است. تصور نمایید که هدف شما کشت و باغداری است. در این شرایط حاصلخیز بودن خاک دارای اهمیت زیادی است.

نکته 2:

مورد بعدی که در خرید املاک در گیلان دارای اهمیت بالایی است، تطبیق نام و مدارک فرد فروشنده با مالک مندرج در سند رسمی می باشد. این مورد باید توسط افراد آگاه بررسی شود. در شمال کشور زمین های موروٍی، وقفی و نسق بسیاری وجود دارد. از همین رو خریدار باید در زمان خرید دقت لازم را به خرج دهد تا ملک خریداری شده دارای اعتبار و سند تایید شده باشد. گاها این امر ممکن است که فرد مالک به شخص دیگری وکالت فروش می دهد، در این وضعیت نیز می بایست تا حتما مدارک وی از دفتر اسناد رسمی تایید شود در غیر این صورت وکالت دارای اعتبار لازم نخواهد بود.

benxlJn2dGeYzHIgNMz9KVA7mlnzXTvJe23xYi5A

نکته 3:

در حین خرید املاک در گیلان لازم است تا در خصوص سند ملک سختگیر باشید. گاها زمین هایی که در گیلان فروخته می شوند، بدون سند رسمی هستند. برای این موارد عموما مشاورین املاک معتبر بیان می دارند که حتما سند محضری دریافت شود. قبل از مشاهده سند نیز شخصا می توانید به صورت محلی پرس و جو نمایید تا کاربری زمین برای شما مشخص شود که این مورد با توجه به تجربه ما اصلا جواب نمیدهد و معمولا بر اساس دید خوب جواب غیر کارشناسی میدهند. توجه نمایید که برخی از املاک در شمال، فاقد سند محضری و ثبتی هستند. برای این موارد نیز راه حل وجود دارد لذا می توانید از شورای شهر یا روستا برای این مورد سند های شورایی دریافت نمایید. با توجه به نوع سندی که دریافت می نمایید، می توانید در ملک خود ساخت و ساز و سایر فعالیت ها را انجام دهید.

نکته 4:

گاها برخی از خریداران به دنبال املاک ساحلی خواهند بود. در این موارد بسیار مهم است که ملک دارای سند خالصه باشد. این سند دارای بالاترین سطح اعتبار است. البته چنانچه از مشاورین در زمین خرید ملک جویا شوید، نوع منطقه ای که قصد خرید ملک ساحلی را در آن دارید، بسیار مهم است. گاها در برخی مناطق بین افراد بومی و غیر بومی تفاوت زیادی وجود دارد و این مورد نیز باعث می شود تا حین زندگی و ساخت و ساز مشکلات بسیاری به وجود آید. اگر قصد خرید املاک در گیلان از نوع ساحلی را دارید، توصیه می شود تا مناطق مختلف را بررسی نموده و تنها به یک محل خاص بسنده ننمایید. مشاورین املاک با سابقه می توانند بهترین راهنما برای شما در خرید این نوع ملک ها باشند در غیر این صورت ممکن است تفاوت فرهنگی گاها مشکل ساز شود.

کته 5:

گاها برخی از خریداران به دلیل قیمت پایین، اقدام به خرید املاک در گیلان می نمایند اما باید در نظر داشته باشید که گیلان استان حاصلخیز و البته دارای آب و هوای عالی است لذا هزینه زندگی و ملک در آن کم نیست. لازم است تا شما به عنوان خریدار، حتما وضعیت منطقه را بررسی نموده و با محلی ها صحبت نمایید. حضور افراد کاربلد در منطقه و بررسی سند می توان به شما کمک نماید تا انتخاب آگاهانه تری داشته باشید. گاها این افراد استعلام از اداره کشاورزی را توصیه می نمایند. البته همیشه قیمت پایین با نیت سو نمی باشد اما برای اینکه بتوانید از خرید خود مطمئن باشید لازم است تا بررسی های چند گانه را انجام دهید. گاها برخی از املاکی که فروشندگان آنها را برای فروش قرار می دهند، در دسته اراضی کشاورزی است. از همین روی ممکن است در آینده نزدیک پس از خرید شما با مشکل حقوقی روبرو شود.

خرید املاک در گیلان به صورت تخصصی

خرید املاک در گیلان به صورت تخصصی

نکته 6:

در زمان خرید املاک در گیلان حتما لازم است تا به عنوان خریدار به مجوزهای ملک خود آگاه باشید و از آنها اطمینان حاصل نمایید. یکی از این مجوزها، پایان کار یا تاییدیه ساخت و ساز است. املاکی که دارای این مجوزها باشند، ساخت و ساز در آنها مشکلی به همراه نخواهد داشت اما در سایر موارد چنانچه بر خلاف قوانین شهرداری ساخت و سازی صورت گیرد، تخریب انجام می شود.

نکته 7:

در خصوص امکانات املاک خود اطمینان حاصل نمایید. در حین خرید املاک در گیلان بسیار مهم است که بررسی نمایید، ملک شما چه امکانات و انشعاباتی دارد. این مورد در قیمت تمام شده ملک نیز بسیار تاثیر دارد. گاها دیده شده است که فروشنده برخی از امکانات را پس از قولنامه فراهم می آورد لذا برای این موارد نیاز است تا حتما در قولنامه تدوین شده ذکر شود. همچنین در زمان خرید ملک باید بررسی نمایید که از چه مصالحی برای ساخت استفاده گردیده است. همان طور که می دانید در شمال کشور میزان بارندگی و طبیعتا رطوبت زیاد است. در این شرایط استفاده از مصالح عالی و با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. در زمینه ارزیابی نوع مصالح ، بکارگیری کارشناس های خوب و کاربلد می تواند کارساز باشد. لذا مشاورین املاک حرفه ای می توانند بهترین راهنما های شما باشند.

نکته 8:

مورد دیگری که در خرید املاک در گیلان باید به آن دقت نمود اما کمتر فردی مد نظر قرار می دهد، زمان مناسب خرید می باشد.به صورت کلی فصول گرم سال همانند تابستان و بهار، گزینه های خوبی برای خرید ملک هستند. عموما در فصل سرد سال افراد کمتری راغب به فروش املاک هستند. از سوی دیگر خرید و فروش در بهار و تابستان چون جریان دارد باعث می شود تا فروشندگان نیز انعطاف بیشتری از خود نشان دهند.

پرورش ماهی گرمابی هکتاربالا

پرورش ماهی و بلوک زنی ،املاک گیلان

نکته 9:

این مورد نه تنها در گیلان بلکه در تمام استان های دیگر نیز دارای اهمیت است و لازم است تا به آن توجه شود. پس از بستن قرارداد های اولیه لازم است تا شرایط فسخ و سود و زیان مربوطه را نیز بیان دارید. در شرایط فسخ برای هر کدام از طرفین لازم است تا شرایطی در نظر گرفته شود تا افراد بتوانند با استناد به آن قرارداد خود را فسخ نمود و زیان را دریافت نمایند. در فسخ قرار داد لازم نیست که هر دو طرف رضایت داشته باشند زیرا چنانچه شرایط فسخ برای یکی از طرفین صدق نماید، وی می تواند به راحتی به مراجع قانونی رجوع نموده و حق خود را دریافت نماید. در این مورد نیز مشاورین املاک می توانند بهترین راهنمایی را ارائه نموده و قراردادی مناسب و به حق تنظیم نمایند.

نکته 10:

مورد مهم دیگر در زمان خرید املاک در گیلان توجه به همسایه ها، شرایط رفت و آمد و وضعیت ملک است. به عبارت دیگر جاده و خیابان دسترسی به ملک نباید صعب العبور باشد. اینکه جاده فوق همیشه در سال قابل استفاده باشد و بر اثر مواردی چون سیل و … امکان عبور و مرور از آن منتفی نشود، دارای اهمیت زیادی است. همسایه ها می توانند باعث آسایش و آرامش فرد شوند لذا در خرید املاک در گیلان بررسی همسایه ها و آشنایی با آنها بسیار مهم است.

خرید زمین براول ساحل

خرید زمین براول ساحل

جمع بندی:

به صورت کلی در حال حاضر افراد زیادی مایل هستند تا در شمال کشور سرمایه گذاری کرده و اقدام به خرید املاک در گیلان نمایند. اما هر استان دارای شرایط مخصوص به خود است. از همین رو توصیه می شود تا قبل از اخذ هرگونه تصمیمی حتما با افراد آگاه به فن مشورت نمایید. بهترین اشخاص برای مشورت، مشاورانی هستند که در آن منطقه حضور داشته و نسبت به آن آگاهی لازم را دارند. لذا برای جلوگیری از یک خرید کورکورانه توصیه می شود تا حتما با مشاوره املاک موجود در منطقه مد نظر خود صحبت نمایید.

توضیحات بیشتر

رشد ۲۱ درصدی خرید خانه ایرانیان در ترکیه/ ۴۶۰۰ خانه طی ۷ ماه اخیر خریداری شد

مسعود خوانساری طی توییتی در صفحه شخصی خود اعلام کرد که ایرانیان 4600 خانه طی 7 ماه اخیر در ترکیه خریداری کرده‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است.

خوانساری در صفحه شخصی خود نوشت: در سال 2020 ایرانیان در بین خارجی‌ها رتبه نخست خرید مسکن در ترکیه و در 7 ماهه سال جاری رتبه دوم را با خرید 4600 خانه به دست آورده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 21 درصد افزایش یافته. دلیل این وضعیت تورم افسارگسیخته، نبود چشم‌انداز روشن از آینده و وضعیت بد سرمایه‌گذاری است.

توضیحات بیشتر

چطور سهام عدالت خود را بفروشیم؟!

چطور سهام عدالت خود را بفروشیم؟!

download

به گفته رئیس کل سازمان خصوصی سازی، آزاد سازی سهام عدالت برای ۴۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴۱ نفر مشمول، بعد از ۱۳ سال به دو روش مدیریت مستقیم بورسی و مدیریت غیر مستقیم از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و با انتخاب مشمول انجام می‌شود.

در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی را در مورد روش‌های آزاد سازی برای مشمولان سهام عدالت ارائه کنیم تا با آگاهی کامل در مورد سهام خود تصمیم بگیرند.

آزاد سازی سهام عدالت

در راستای اجرای فرمان آیت الله خامنه‌ای و موافقت ایشان با درخواست رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی سهام‌عدالت، سازمان خصوصی‌سازی با همکاری و مشارکت سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر نهادها در بازار سرمایه، اقدام به فراهم نمودن تمهیدات و اقدامات عملی لازم برای تحقق این امر نموده است تا شرایط بهره‌مندی هرچه سریع‌تر مردم از منافع و مدیریت سهام مذکور فراهم شود.

در همین ارتباط، هریک از سهام‌داران محترم سهام عدالت می‌توانند با انتخاب یکی از دو روش مطرح شده یعنی روش‌های مستقیم و غیر مستقیم نسبت به تعیین نحوه مدیریت سهام متعلق به خود تصمیم‌گیری نمایند.

انتخاب روش مسقیم آزادسازی سهام

در صورت انتخاب آزادسازی به روش مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت به‌ صورت مستقیم و بدون واسطه با لحاظ مراتب ذیل به شما تخصیص و انتقال می‌یابد:

به میزان سهام تخصیص ‌یافته به هر فرد در شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام‌عدالت و به ‌تناسب ارزش زمان واگذاری، تعدادی از سهام ۳۶ شرکت بورسی به شما تخصیص خواهد یافت. علاوه بر آن، این دسته از سهام‌داران سهام‌عدالت، به ازای سهام شرکت‌های غیر بورسی سرمایه‌پذیر سهام عدالت، سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را نیز دریافت خواهند نمود.

در این حالت مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام اختصاص‌یافته به عهده سهامدار بوده و در راستای حفظ ارزش سهام تخصیص‌یافته، قابلیت نقل‌ و انتقال سهام مزبور به غیر و فروش آن بر اساس محدودیت‌های زمانی و مقداری تعیین‌شده توسط شورای عالی بورس صورت خواهد گرفت. مطابق قانون تجارت شما سهامدار محسوب شده و از مزایای سهام تخصیص‌یافته ازجمله سود و … بهره‌مند خواهید شد.

همچنین شما می‌تونید دو ماه پس از تاریخ انتخاب روش مذکور با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از تعداد سهام تخصیص‌یافته نزد شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت مطلع شوید.

شایان‌ ذکر است بهره‌مندی از خدمات قابل ‌ارائه از جمله ایجاد امکان معامله‌پذیری سهام تخصیص‌یافته در آینده منوط به مراجعه به سامانه سجام، ثبت‌نام و احراز هویت در مراکز تعیین‌شده می‌باشد.

انتخاب روش غیر مستقیم آزادسازی سهام

در روش دوم و انتخاب آزادسازی به روش غیرمستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت شما با لحاظ مراتب ذیل از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد و شما حق انتقال به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهید داشت.

با دادن اختیار به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، سهام شما توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد. این سهام در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (۷۰%) و صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه استانی (۳۰%) قرار می‌گیرند.

ارزش کل سهام واگذار شده در قالب سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ به ۴۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴۱ نفر مشمول در ۶ دهک جمعیتی، از سهام ۵۰ شرکت شامل ۳۶ شرکت بورسی و ۱۴ شرکت غیر بورسی به ارزش کل ۲۶,۶۳۶ میلیارد تومان بود که اکنون بعد از حدود ۱۳ سال ارزش کل سهام‌عدالت به حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان (حدود ۱۱.۲ برابر ) رسیده است.

بر اساس صحبت‌های رئیس سازمان خصوصی سازی، شورای عالی بورس قرار است ظرف ماه جاری در مورد نحوه ورود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان سهام‌عدالت به بورس و حضور ۴۹ میلیون سهامدار جدید تصمیم گیری کند.

چطور سهام عدالت خود را آزادسازی کنیم؟!

برای انتخاب روش آزاد سازی سهام‌عدالت، باید مشمولان وارد سامانه‌سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir شوند و با وارد کردن اطلاعات هویتی خود اقدام نمایند. فرصت ورود مشمولان سهام‌عدالت به سامانه مذکور و گزینش نحوه آزادسازی سهام، ‌یک ماه (از ۱۰ اردیبهشت ۹۹ تا ۱۰ خرداد ۹۹) خواهد بود.

توجه کنید که انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تنها یک بار امکان پذیر بوده و مشمولان این طرح باید در گزینش روش آزادسازی سهام عدالت خود با مشورت و علم کافی اقدام نمایند.

سهام عدالت چقدر می ارزد؟!

هر چند پیش تر قیمت سهام عدالت ۵ میلیون تومان و در پایان سال گذشته نزدیک به هشت میلیون تومان اعلام شده بود، رییس سازمان خصوصی سازی ارزش این سهام را در شرایط کنونی حدود ۱۱ میلیون اعلام کرده است. به این ترتیب هر سهمی که قبلا حدود یک میلیون تومان ارزش داشته است، در حال حاضر ارزشی برابر با یازده میلیون تومان را داراست. هرچند که ممکن است در ماه‌های آینده تغییرات اندکی نیز در این ارقام به وجود آید.

 

آیا همه سهام عدالت یازده میلیون تومانی دارند؟!

طبق آخرین آمار اعلامی رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی، دو دهک کمیته امداد و سازمان بهزیستی برگه سهام یک میلیونی دارند و غیر از آن، ۲۵ میلیون نفر برگه‌های سهام‌عدالت ۵۳۲ هزار تومانی و ۱۰ میلیون نفر برگه‌های سهام ۴۷۸ هزار تومانی دراختیار دارند که البته ارزش هریک از این سهام حدود ۱۱ برابر شده است و برای دارنده سهام عدالت یک میلیون تومانی در سه سال گذشته ۵۰۰ هزار تومان سود واریز شده است.

پس می‌توان گفت که ارزش سهام‌عدالت دهک‌های کمیته امداد و سازمان بهزیستی در حال حاضر حدود ۱۱ میلیون تومن و ارزش سهام‌عدالت سایر افراد حدود ۵ میلیون تومان می‌باشد.

لازم به ذکر است که پیش از این دارندگان سهام‌عدالت در سه مرحله سود سهام خود را دریافت کرده‌اند. سود مرحله اول برای هر سهم یک میلیونی ۱۵۰ هزار تومان، در مرحله دوم ۱۷۵ هزار تومان و مرحله سوم ۲۰۵ هزار تومان بود. سومین مرحله واریز سود سهام عدالت در اسفند ماه سال گذشته صورت گرفته است.

 

کدام روش آزادسازی به نفع دارندگان سهام عدالت است؟

 

هر دو روشی که در سامانه سهام‌عدالت برای آزادسازی اعلام شده، بورسی است یعنی از طریق بورس انجام خواهد شد. در روش آزادسازی مستقیم سهام‌دار خودش مسئولیت پرتفوی بورسی (با شرایط خاص که در آینده تعریف خواهد شد) را به عهده دارد، ولی در روش غیرمستقیم پرتفوی افراد در شرکت سرمایه‌گذاری استانی قرار می‌گیرد و شرکت‌ها به نیابت از سهامداران سهام آن‌ها را مدیریت می‌کنند، بنابراین در روش دوم شخص به طور مستقیم درگیر نیست.

ماهیت این روش‌ها به شکل محسوسی فرقی ندارد یعنی از نظر سود و زیان یکی بهتر از دیگری نیست و هر دو تابع قانون تجارت و سازوکارهای بازار سرمایه است. قرار است که چارچوب آزادسازی سهام عدالت (شامل چه بازه زمانی و با چه درصدی) در شورای عالی بورس تصویب شده و اعلام گردد.

 

دو نکته بسیار مهم!

 • در حال حاضر امکان فروش سهام‌عدالت مشولان وجود ندارد. اما افرادی که قصد دارند در آینده سهام خود را به فروش برسانند می‌بایست با ورود به سایت www.samanese.ir روش آزادسازی سهام خود را انتخاب کنند.
 • توجه کنید که ثبت نام سهام‌عدالت در حال حاضر انجام نمی‌شود و این طرح تنها شامل کسانی است که در سال‌های گذشته ثبت نام خود را انجام داده‌اند.

 

چکیده مطلب :

سهام عدالت طرحی بود که در سال‌های ۸۴ و ۸۵ برای افزایش ثروت اقشار کم‌درآمد جامعه در نظر گرفته شد. در آن زمان برای هر نفر عددی حدود ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان سهمیه سهام عدالت در نظر گرفته شد که در حال حاضر و با گذشت ۱۴ سال ارزش فعلی سهام عدالت برای هر نفر چیزی حدود ۵ تا ۱۱ میلیون تومان برآورد می‌شود. البته قطعا شما هم می‌دانید که این رقم به هیچ وجه نمی‌تواند افرادی که به دنبال موفقیت و استقلال مالی هستند را راضی کند! برای اثبات این موضوع هم کافی است به قیمت یک خودروی پراید در بازار آزاد رجوع کنید!

ما معتقدیم که انسان‌های پر تلاش و با انگیزه لیاقت رسیدن به ثروت‌ها و نعمات بیشتری را دارند. تا هم خودشان رفاه و استقلال مالی واقعی را تجربه کنند و هم به رشد و پویایی اقتصاد کشور عزیزمان کمک کنند. اگر شما هم قصد دارید با سرمایه‌گذاری در بورس ثروت و دارایی خود را افزایش دهید، توصیه می‌کنم دوره آموزشی رایگان ما رو از دست ندید!

توضیحات بیشتر

بهترین شرکت واردات از چین

 • تاریخ انتشار : 30 جولای 22
 • تعداد بازدید : 128
 • نظرات : بدون دیدگاه
 • دسته بندی : اخبار روزاقتصادی
 • نویسنده : املاک گیلان
 • منبع : گیلند

بهترین شرکت واردات از چین

درباره بهترین شرکت واردات از چین اطلاعاتی دارید؟ آیا می‌دانید برای واردات و صادرات چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت. تجارت بین المللی یک تجارت بزرگی است که نیاز به مطالعه بسیار زیادی در این زمینه دارد. شرکت های زیادی در زمینه واردات از چین فعالیت می‌ کنند. برای آشنایی با بهترین شرکت واردات از چین با شرکت علی والا همراه باشید.

شرکت واردات از چین

بهترین شرکت واردات از چین

در راستای تامین نیاز و یا بهبود چرخه اقتصادی شرکت ها و تجار بسیار زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. بسیاری از این بازرگانی ها و همچنین تجار سال‌ های سال است که در این زمینه خدمت کرده اند و داروی تجربه و دانش بسیار زیادی هستند. توجه داشته باشید که دنیای بزرگ تجارت بین المللی نیاز به تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد. چراکه شما با صدها رقیب بسیار قدرتمند قرار است به رقابت بپردازید. پس چنانچه دارای نقطه ضعفی باشید، قطعاً در این زمینه با شکست مواجه خواهید شد. در ابتدای شروع کار بهتر است از بازرگانی ها و همچنین تاجران را با سابقه کمک بگیرید تا به تدریج از این افراد متخصص کسب تجربه کرده و با افزایش دانش خود وارد این عرصه شوید. به گونه ‌ای که دیگر نیازی به راهنمای یکی شکست شرکت‌ ها و یا توجه نیاز نداشته باشید.

همانگونه که اشاره شد، کمک گرفتن از بهترین شرکت واردات از چین یکی از دلایل موفقیت شما ما خواهد بود. به این نکته دقت کنید که این شرکت ها دارای افراد بسیار متخصص و توانمندی در این زمینه هستند که قطعاً تجربه زیادی نیز دارند و می‌ توانند تمامی راه و چاه کار را به شما نشان دهند. علاوه بر این شما می توانید یک تجارت موفق را نیز با مشاوره و راهنمایی های بهترین شرکت واردات از چین تجربه نمایید. به نظر شما کدام یک از تجار و حتی بازرگانی های کشور جزو بهترین ها هستند؟ شرکت های زیادی هم اکنون در سرتاسر کشور در زمینه واردات و خرید از چین فعالیت می‌ کنند.  اما بازرگانی علی والا یکی از بهترین و با سابقه ترین شرکت هایی است که سال ‌هاست در این زمینه به رقابت با غول های دنیا می پردازد. این شرکت، موفقیت های بسیار زیادی را توانسته است با مهارت بالا در این زمینه کسب نماید. این شرکت به طور ویژه در زمینه خرید دستگاه از چین و خط تولید های بزرگ نیز کار می کند.

صفر تا صد تجارت بین المللی با چین

در این دنیای بزرگ و پر رقیب شما قرار است اقدام به واردات محصول مورد نیازی کنید که قطعاً در رابطه با آن ابتدا باید تحقیقات بسیار زیادی را به عمل آورید. داشتن یک برنامه ریزی صحیح و کارآمد یکی از مهمترین اقداماتی است که هر یک از تجار تازه‌وارد بایستی آن را انجام دهند‌ پروسه واردات بایید از نظر شما کار بسیار ساده باشد، اما در تجارت بین المللی شما با گام‌ های بسیار زیادی مواجه هستید که در مرحله به مرحله از آن بایستی سختی ها و همچنین پیچ و خم های بسیاری را پشت سر بگذارید. واردات و صادرات هر دو سختی های خود را دارند و برای هر یک از ابتدا باید برنامه ریزی کامل داشته باشید.

برای عبور از این جاده پر پیچ و خم نیاز به تجربه و دانش بسیار بالایی دارید که تنها با کسب تجربه و همکاری با بهترین شرکت واردات از چین امکان‌پذیر خواهد بود. یکی از مهمترین نکات مهم در زمینه تجارت بین المللی آشنایی با صفر تا صد واردات است که شامل گام های مهم واردات می شود که برخی از آن ها عبارتند از:

بازاریابی داخلی و انجام تحقیقات لازمه جهت نوع نیاز بازار

استعلام میزان هزینه های واردات و همچنین بررسی میزان بودجه لازم

ارائه یک برنامه ریزی کلی از صفر تا صد واردات و شناخت نقاط ضعف و قوت

اخذ کارت بازرگانی و دیگر مجوزهای لازمه

انتخاب حوزه فعالیت و همچنین نوع کشور صادر کننده و انجام تحقیقات لازمه در رابطه با آن شرکت

انجام مناظره با شرکت تولید کننده یا صادرکننده و بررسی توافقات لازم است

درخواست نمونه و بررسی آن

پرداخت هزینه خرید و همچنین انجام مقدمات واردات نظیر انتخاب روش واردات و صادرات

انجام امور گمرکی و ترخیص کالا

¤هدایت محموله تا انبار و همچنین بازاریابی و فروش

واردات از چین

اخذ کارت بازرگانی بهترین مرحله تجارت بین المللی

همانگونه که اشاره شد، واردات و صادرات یک تجارت بزرگ بین المللی است که بین دو کشور خارجی اتفاق میافتد  در واقع واردات و صادرات به صورت تامین نیاز بازار و همچنین چرخه اقتصادی صورت می گیرد. در تجارت بین المللی برخلاف تجارت های کوچک داخلی شما باید یک پروژه بسیار پیچیده و طولانی را طی کنید. در این پروسه شما علاوه بر گام های مهمی که در داخل و خارج از کشور بایستی انجام دهید، اخذ مجوز ها جزو اصلی ترین و مهمترین مراحل به شمار می رود. چرا که بدون داشتن مجوز ها شما نمی توانید اقدام به واردات  کنید. یکی از مجوزهای اصلی و مهم برای واردات و صادرات، دریافت اخذ کارت بازرگانی است. کارت بازرگانی به عنوان شناسنامه شما تاجر خواهد بود که اولین و مهمترین گامی است که شما باید آن را پشت سر بگذارید. برای دریافت کارت بازرگانی نیاز به اسناد و مدارکی است که برخی از این اسناد شامل مشخصات و هویت شما خواهد بود.

کارت بازرگانی خود انواع مختلفی دارد که شما باید متناسب با نوع تجارت خود کارت مربوط به آن حوزه را اخذ نمایید. توجه داشته باشید که این کارت می تواند توسط شما شخص حقیقی یا حقوقی دریافت شود؛ چرا که می توانید خود شخصاً اقدام به اخذ کارت کرده و همچنین واردات را انجام دهید. در بسیاری از مواقع برخی از افراد واردات و صادرات را به بهترین شرکت واردات از چین که تخصص بالایی دارد، می سپارند؛ تا پروسه تجارت را در کوتاهترین زمان و به بهترین شکل انجام شود. چرا که معمولاً اشخاص حقوقی شرکت‌ های تجاری هستند که سال های زیادی از در این زمینه فعالیت دارند و تجربه بسیار بالایی نیز خواهند داشت. حتی اگر شما شخصا می خواهید اقدام به واردات از چین کنید؛ مهمترین اولویت شما بایستی مشورت و همکاری با این بازرگانی ها باشد.

نتیجه

با شناخت بهترین شرکت واردات از چین می توانید برای واردات محصول مورد نظر اقدامات لازمه را انجام دهید. تجارت بین المللی به عنوان یکی از فرآیند های بزرگ و تجاری دنیا محسوب می‌ شود که خود یک دنیای بزرگ پر از قوانین و شرایط مختلف است. برای واردات و صادرات قوانین و شرایط بسیار زیادی حاکم است که تمامی تجار بایستی با آن ها آشنایی داشته باشند. چه بسا اینکه این قوانین حاکم بر دنیای تجارت تحت تاثیر شرایط مختلف ممکن است، تغییر کند به همین منظور تجار مواظب هستند تا قوانین را به صورت به روز رسانی مورد بررسی قرار دهند. معمولاً تجار تازه‌وارد در گام‌ های نخست با شرکت های معتبر بازرگانی برای واردات محصول مورد نظر همکاری می‌ کنند. شرکت علی والا یکی از بزرگترین بازرگانی های تجاری کشور است که سال های زیادی در این زمینه فعالیت کرده و سابقه درخشانی دارد. این بازرگانی با کمترین هزینه بهترین راهنمایی ها و مشاوره ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. می توانید تمامی مراحل صفر تا صد واردات و یا برخی از مراحل آن را به این شرکت بزرگ و معتبر واگذار کنید.

توضیحات بیشتر

گلدکوست

 • تاریخ انتشار : 30 جولای 22
 • تعداد بازدید : 121
 • نظرات : بدون دیدگاه
 • دسته بندی : اخبار روزاقتصادی
 • نویسنده : املاک گیلان
 • منبع : گیلند

1

گلد کوست با نیم میلیون جمعیت در کنار جنوب شرقی ایالت کوئینزلند مستقرشده است. از شرق با اقیانوس آرام و از غرب با جنگل‌های بارانی خوش‌منظره، رشته‌کوه‌ها و پارک ملی لمینگتون هم‌مرز است. واینکه، در نزدیکی ایالت نیو ساوت ولز قرار دارد. این شهر سالانه نزدیک 10 میلیون بازدیدکننده از تمام دنیا را به خود جذب می‌کند.

هزینه کم زندگی و مقرون‌به‌صرفه بودن قیمت ملک، اکثراً جزء ویژگی‌های اصلی شهر گلد کوست هستند. عوامل مهم دیگر حاوی آرامش و سکوت، مدارس خوب، حمل‌ونقل عمومی، فروشگاه‌های محلی و امکاناتی مثل پارک‌ها و زمین‌های بازی هستند. گلد کوست با یک وجهه هنری و فرهنگی پرجنب‌وجوش، محیط طبیعی زیبا و جاذبه‌های گردشگری در کلاس جهانی، شهری فوق‌العاده برای زندگی، کار و سفر است.

از پیاده‌روی در سواحل شهر گرفته تا هیجان دیدن زیبایی‌های شهر، گلد کوست فعالیت‌های سرگرم‌کننده بی‌‌پایانی را برای کل همه افراد عرضه می‌دهد. اینجا جایی است که شهر با دریا و جنگل‌های بارانی برخورد می‌کند. شما می‌توانید یک‌عمر را در این شهر بگذرانید و هیچ موقع احساس خستگی و کسالت نکنید زیرا غروب خورشید در گلد کوست هرروز شمارا به خود می‌خواند

تحصیل در شهر گلد کوست

گلد کوست دارای امکانات آموزشی بسیاری است. این شهر با ترکیبی از مدارس خصوصی و مستقل، مدارس دولتی و سه دانشگاه، طیف گسترده از نیازهای آموزشی را برای همه مهاجران برآورده می‌کند. در کوئینزلند، مدارس ایالتی رایگان هستند و بر طبق حوضه آبریز تصمیم‌گیری می‌شوند، پس فرزند شما به نزدیک‌ترین مدرسه به محل اقامتتان می‌رود. هزینه‌های آموزشی برای تمام مدارس گوناگون خواهند بود و این شهر یکی از گزینه‌های خوب برای تحصیل در استرالیا می‌باشد.

مدارس دولتی شهریه رایگانی عرضه می‌دهند، در این صورت، با فعالیت‌های بالا برنامه اکثراً هزینه اضافی در نظر گرفته می‌شود. مدارس خصوصی از فرقه‌های مذهبی گوناگون گرفته تا اشتاینر و مونته سوری را در برمی‌گیرد. گلد کوست همچنین سه دانشگاه معتبر و مشهور استرالیا از نمونه دانشگاه گریفیث، باند و سادرن کراس را در خود جای‌داده است. رفت‌وآمد در شهر نیز به لطف سیستم حمل‌ونقل عمومی اتوبوس، تراموا و قطار خیلی آسان است.

اگر در ساحل طلایی تحصیل می‌کنید، به‌احتمال بسیار می‌توانید از طریق دانشگاه در مسکن دانشجویی و خوابگاه‌های کالج بمانید. هزینه‌های خوابگاه می‌تواند از 200 تا 500 دلار استرالیا در هفته متغیر باشد.

ملبورن در کجاست؟

ملبورن در خط ساحلی جنوب شرقی استرالیا، در ایالت ویکتوریا مستقرشده است. نزدیک‌ترین پایتخت‌های ایالتی به این شهر، کانبرا است که تقریباً هفت ساعت رانندگی در شمال شرقی و سیدنی، حدود نه ساعت شمال شرقی و آدلاید حدوداً هشت ساعت رانندگی به شمال غربی احتیاج دارد.

اینکه می‌توانید با کشتی به تاسمانی (جزیره‌ای در جنوب شرقی استرالیا) بروید. در نواحی حومه ملبورن، شهرهای ساحلی، وسایل نقلیه زیبا و حتی منطقه‌ای برای اسکی در کوه‌های برفی قرار دارد.

جمعیت شهر ملبورن

ملبورن دومین شهر پرجمعیت در استرالیا است (سیدنی اول است). جمعیت ملبورن در سال 2021 تقریباً 5.061.439 نفر تخمین زده می‌شود. در سال 1950، جمعیت ملبورن 1.331.966 نفر بود. ملبورن از سال 2015 تاکنون رشد جمعیتی سالانه تقریباً 1.89 درصد را تجربه کرده است.

تقریباً 43.3 درصد از جمعیت ملبورن از نژاد انگلیسی، 28.2 درصد نژاد استرالیایی و 18.2 درصد از نژاد آسیایی (6.5 درصد چینی) هستند. وقتی صحبت از دین و مذهب می‌شود، مسیحیت مثل بیشتر شهرهای استرالیا، مذهبی است که محبوبیت بسیاری دارد.

55.8 درصد از مردم شهر ملبورن مسیحی هستند (27.2 درصد کاتولیک، 22.7 درصد پروتستان و 5.8 درصد ارتدکس تقسیم می‌شوند) بقیه گروه‌های مذهبی مهم، بوداییان 4 درصد، مسلمانان 3.2 درصد، هندو 2 درصد و یهودیان 1.1 درصد هستند. 23.5 درصد دیگر از ساکنان ملبورن هیچ مذهبی ندارند.

تحصیل در ملبورن

ملبورن تعداد بسیاری دانشگاه را در خود جای‌داده است. بدون شک دانشگاه ملبورن معتبرترین دانشگاه کشور است که بالاترین رتبه در میان دانشگاه‌های شهر را دارد. دانشگاه موناش همچنین یک دانشگاه معتبر بین‌المللی است و دارای 5 پردیس در ملبورن است. موناش بزرگ‌ترین دانشگاه استرالیا است که حدود 20 هزار دانشجو بین‌المللی دارد.

دانشگاه دیکین دارای یک محوطه دانشگاهی بزرگ در حومه ملبورن است و سومین مؤسسه معتبر در ملبورن است. از دیگر دانشگاه‌های این شهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-دانشگاه La Trobe 2-دانشگاه صنعتی سوینبرن 3- دانشگاه RMIT 4-دانشگاه ویکتوریا

گرفتن پاسپورت استرالیا

پاسپورت استرالیا

پاسپورت استرالیا

استرالیا یکی از بهترین‌ترین کشورهای دنیا و یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت افراد است. سالانه مهاجران بسیاری به دنبال اخذ اقامت دائم یا موقت کشور استرالیا هستند. علاوه بر این‌که این کشور یکی از بزرگ‌ترین کشورهای اقیانوسیه است، ششمین کشور بزرگ دنیا نیز شناخته می‌شود. پایتخت استرالیا کانبرا است و بزرگ‌ترین شهر این کشور سیدنی است.

از مهم‌ترین دلایل جذب افراد به استرالیا این است که این کشور دارای رتبه و جایگاه بسیاری در دنیا است. ازنظر اقتصادی نیز کشور استرالیا در رتبه چهاردهم دنیا قرار دارد. استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته در دنیا است که از سطح زندگی بسیاری بهره‌مند‌است و اینکه برای دانش آموزان و دانشجویانی که در جستجوی ادامه تحصیل هستند این کشور می‌تواند به دلیل داشتن نظام آموزشی باکیفیت زیاد یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی مردم باشد.

شرایط گرفتن پاسپورت استرالیا

پاسپورت استرالیا جز یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا در سال 2020 است. اخذ پاسپورت استرالیا نیز مانند پاسپورت بقیه‌ی کشورها دارای شرایط خاصی می‌باشد، متقاضیانی که خواستار اخذ پاسپورت استرالیا هستند باید این شرایط را ارزیابی کرده و آن‌ها را رعایت کنند.

هر شخصی که همه‌ی شرایط لازم را داشته باشد می‌تواند برای اخذ این پاسپورت اقدام نماید. دریافت پاسپورت این کشور از چندین روش امکان‌پذیر است و افرادی که قصد دریافت پاسپورت استرالیا رادارند می‌توانند از طریق تحصیل در استرالیا و یا اخذ ویزای کار استرالیا، سرمایه‌گذاری در استرالیا، تولد و ازدواج با فردی استرالیایی، برای اخذ اقامت و پاسپورت این کشور اقدام نمایند.

سیستم دریافت تابعیت در هر کشور گوناگون است. استرالیا جزو کشورهایی است که برای اخذ تابعیت از سیستم خون تبعیت می‌کند، این بدان معنی است که اقامت و تابعیت استرالیا از طریق والدین به فرزندان منتقل می‌شود. البته این کشور از سیستم خاک نیز به‌طور فرعی استفاده می‌کند.

 

درواقع سیستم خاک یکی دیگر از شیوه‌های اعطای تابعیت است که بر طبق آن هر شخصی که در قلمرو یا سرزمین یک کشور متولد می‌شود تابعیت یا شهروندی آن کشور را هم دریافت می‌نماید. کشور استرالیا جزو کشورهای انگلیسی‌زبان شمرده می‌شود و به خاطر اقتصاد کارآمد و رو به رشدی که دارد، افراد زیادی برای مهاجرت به استرالیا و اخذ پاسپورت آن اقدام می‌نمایند.

نکات مهم اخذ پاسپورت استرالیا

اگر خواستار اخذ پاسپورت استرالیا هستید باید بدانید که در آغاز باید تابعیت این کشور را دریافت کنید. فقط کسانی می‌توانند تابعیت استرالیا را دریافت کنند که حداقل در بازه زمانی 5 ساله، 24 ماه در استرالیا زندگی کرده باشند. هم‌چنین کسانی که اقامت دائم استرالیا رادارند و سن آن‌ها بیشتر از 18 سال است می‌توانند تابعیت این کشور را بگیرند… کودکان و جوانانی که مهاجرت به کانادا زیر 18 سال داشته‌اند نیز می‌توانند تابعیت و پاسپورت استرالیا را به دست آورند.

طبق قانون تصویب‌شده در استرالیا در سال 2007 به این صورت است که کسانی که از ماه جولای 2007 مقیم استرالیا شناخته‌شده‌اند برای اخذ پاسپورت استرالیا و تابعیت آن باید به‌صورت قانونی در استرالیا اقامت داشته باشند و اینکه دارای شرایط زیر باشند:

• تسلط به زبان انگلیسی
• شناخت و آگاهی به حقوق استرالیا و امور شهروندی
• داشتن اقامت دائم استرالیا
• اثبات اقامت وزندگی در استرالیا
• حضور 3 سال و بدون غیبت در خاک استرالیا

 

کلام پایانی درباره ویزای 188 استرالیا

به پایان این مقاله درباره ویزای 188 استرالیا و یا همان ویزای کارآفرینی استرالیا رسیدیم. در این مقاله سعی کردیم به‌صورت دقیق و منصفانه نگاهی بیندازیم به شرایط، مزایا و معایب ویزای 188 استرالیا و راهکارهایی بیان کنیم تا بتوانید با موفقیت در این راه وارد شوید.

در بخش گذشته بیان کردیم که شرکت ویزاپیک به دلایل مختلف بهترین شرکت مهاجرتی برای گرفتن ویزای 188 استرالیا است و این موضوع مورد اذعان خیلی‌ها است. اگر هنوز نمی‌دانید که بهترین تصمیم برای شما چیست هیچ جای نگرانی نیست. ما در مجموعه ویزاپیک می‌توانیم شرایط شمارا مورد ارزیابی قرار دهیم و مشورت رایگان به شما عرضه دهیم.

اگر علاقه‌مند هستید که شما هم شانس خود را برای دریافت ویزای 188 استرالیا امتحان کنید، کافی است که فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید تا کارشناسان مجموعه ویزاپیک در اولین فرصت با شما تماس برقرار کنند. مطمئن باشید که از برقراری این تماس هیچ‌وقت پشیمان نمی‌شوید!

توضیحات بیشتر

نوسانات قیمت میلگرد و تیرآهن در نیمه دوم سال 1401 به چه صورت است؟

نوسانات قیمت میلگرد و تیرآهن در نیمه دوم سال 1401 به چه صورت است؟

قیمت هر بندیل میلگرد و تیرآهن، تحت تاثیر عوامل مختلف، متغیر است

قیمت هر بندیل میلگرد و تیرآهن، تحت تاثیر عوامل مختلف، متغیر است

قیمت کالاهای فولادی، در شش‌ماهه اول سال جاری نوسان‌های بسیاری را تجربه کرد؛ در‌واقع در ابتدای سال شیب نمودار محصولات صعودی بود اما در تابستان، اکثر مقاطع فولادی روند نزولی را تجربه کردند. اکنون بسیاری از فعالان بازار فولاد به‌دنبال تحلیل روند قیمت میلگرد و تیرآهن، در پاییز و زمستان ۱۴۰۱ هستند. البته همه این افراد می‌دانند که امکان پیش‌بینی دقیق نرخ محصولات وجود ندارد، اما با بررسی عوامل تأثیرگذار می‌توان حدس و گمان‌‌هایی درباره آینده زد. گمان‌هایی که شاید با فرا رسیدن پاییز و زمستان، به واقعیت مبدل شوند.

3 فاکتور مهم برای پیش بینی قیمت مقاطع فولادی

فعالان بازار فولاد، به سه فاکتور مهم برای پیش‌بینی قیمت مقاطع فولادی توجه می‌کنند که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم؛ البته در هیچکدام از این فاکتورها، قطعیت وجود ندارد و قابل پیش‌بینی نیستند. به‌عنوان مثال ما نمی‌توانیم تشخیص بدهیم که در پاییز و زمستان، وضعیت بازار در چه حالتی خواهد بود و آیا میزان تقاضا افزایش پیدا می‌کند یا خیر. بهترین راه برای بررسی فاکتورهای تأثیرگذار روی نرخ میلگرد و تیرآهن این است که اخبار مربوط به هرکدام را دنبال کرده و از تأثیر آن‌ها روی بازار فولاد غافل نمانید.

نوسانات بازار داخلی

نوسان‌های بازار داخلی، از عوامل اقتصادی، نرخ تورم، تصمیمات سیاسی و وقایع اجتماعی تأثیر می‌پذیرد. به‌عنوان مثال در مرداد و شهریور ۱۴۰۰ که طرح احیای برجام به جریان افتاد، بسیاری از مردم دست از خرید کشیدند تا ببینند نتیجه نهایی مذاکرات چه تغییراتی در بازار ایجاد می‌کند و با توجه به آخرین تغییرات برای خرید و فروش اقدام کنند که این موضوع باعث رکود در بازار شد. البته علت نوسانات بازار داخلی همیشه علت شفافی ندارد و در بسیاری از مواقع بخاطر عوامل نامشخص رخ می‌دهد. به‌عنوان مثال نرخ تورم بالا در ایران، دلیل موجهی ندارد، اما همه بازارها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

میزان عرضه و تقاضا

می‌توان گفت عامل اصلی تعیین نرخ مقاطع فولادی، عرضه و تقاضا در بازار است. این دو عامل باید با یکدیگر در تعادل باشند تا بازار به کار خود ادامه دهد. در‌صورتی‌که میزان عرضه خیلی بیشتر از تقاضا باشد، رکود اتفاق می‌افتد و بهای محصولات افت می‌کند تا دوباره این دو عامل به تعادل برسند؛ مثل تجربه‌ای که در تیر و مرداد ۱۴۰۱ در قیمت میلگرد داشتیم. در مقابل اگر تقاضا بیشتر از عرضه باشد، تورم ایجاد می‌شود و نرخ افزایش پیدا می‌کند. فعالان بازار فولاد تاکنون تورم‌های سنگینی را تجربه کرده‌اند.

طبق نظر کارشناسان آهن آنلاین:

“باتوجه به‌آن‌که میلگرد جزء اصلی فعالیت‌های عمرانی و ساخت‌وساز است، اطلاع از شرایط و تغییرات قیمت میلگرد امروز به پیمانکاران فعال در این صنایع کمک می‌کند تا برآورد دقیق‌تری برای هزینه نهایی پروژه‌های خود داشته باشند. قیمت روز میلگرد به پارامترهای متعددی مانند نوسانات بازار آهن، نرخ ارز، میزان عرضه‌وتقاضا، میزان عوارض صادراتی و… بستگی دارد. این فاکتورها اثر زیادی بر قیمت میلگردهای 14 و 16 به‌عنوان پرفروش‌ترین سایزهای این محصول دارند.”

نرخ ارز و میزان واردات و صادرات

وابستگی قیمت محصولات فولادی، در ایران به عوامل داخلی محدود نمی‌شود، زیرا بعضی از مسائل بین‌المللی هم روی این مسئله تأثیر دارند. بعضی از کارخانه‌های ایرانی، محصولاتشان را به کشورهای دیگر صادر می‌کنند. آن‌ها نرخ محصولاتی که در داخل کشور عرضه می‌شود را نیز با توجه به نرخ صادراتیشان اعلام می‌کنند. از‌طرفی، بعضی از پروژه‌ها هم مقاطع فولادی مورد نیازشان را از خارج از کشور تأمین می‌کنند؛ بنابراین کارخانه‌های داخلی باید با مقاطع وارداتی هم تناسب قیمت داشته باشند تا تقاضای مشتریان برای محصولاتشان افت پیدا نکند.

قیمت ارز بر نرخ مقاطع فولادی اثر مستقیم می گذارد.

قیمت ارز بر نرخ مقاطع فولادی اثر مستقیم می گذارد.

هزینه واردات و صادرات میلگرد و تیرآهن، بر اساس نرخ ارز و میزان عوارض پرداختی تعیین می‌شود. یکی از علت‌‌های رکود اخیر بازار هم نامشخص بودن بهای ارز بود. در‌صورتی‌که تحریم‌ها ادامه داشته باشد، دلار افزایش پیدا می‌کند و هزینه‌های واردات و صادرات هم تغییر خواهد کرد. این موضوع همچنین به قوانین و تصمیمات سیاسی کشورهای مختلف هم بستگی دارد.

آیا قیمت آهن آلات در پاییز و زمستان کاهش می یابد؟

در فصل‌های سرد سال، حجم پروژه‌های ساخت و ساز کم‌تر می‌‌شود، این موضوع به معنی کاهش تقاضا در بازار است، اما لزوما باعث کاهش هزینه مقاطع فولادی نمی‌شود. در‌حال‌حاضر بازار فولاد هم در داخل کشور و هم خارج، دچار رکود شده‌است. بسیاری از کارخانه‌ها هم سیاست‌های دوران رکود را در‌پیش گرفته‌اند. اگر در پاییز و زمستان، این رکود به پایان برسد، احتمال افزایش نرخ وجود دارد؛ در‌غیر‌این‌صورت، روند نزولی ادامه خواهد داشت.

چه عواملی بر قیمت میلگرد در نیمه دوم سال اثرگذار است؟

در نیمه دوم سال ۱۴۰۱، قیمت میلگرد از عواملی که در ادامه بیان می‌کنیم، تأثیر می‌پذیرد:

نتیجه نهایی طرح احیای برجام

نرخ ارز

هزینه داخلی و بین‌المللی آهن

رکود بین‌المللی بازار فولاد

سیاست کارخانه‌ها و میزان تولید آن‌ها

چند بندیل میلگرد در سایزها و قیمت های مختلف نشان داده شده است.

چند بندیل میلگرد در سایزها و قیمت های مختلف نشان داده شده است.

روند تغییرات قیمت تیرآهن در 6 ماهه دوم سال 1401 چگونه خواهد بود؟

در ۶ ماهه ابتدایی امسال، قیمت تیرآهن کم‌تر از سایر محصولات فولادی کاهش پیدا کرد و نوسان نمودارهایش محدودتر بود. ممکن است این روند در پاییز و زمستان هم ادامه داشته‌باشد؛ البته باز هم نمی‌توان به‌صورت دقیق پیش‌بینی کرد که نمودار این محصول در ۶ ماهه دوم ۱۴۰۱، شیب صعودی دارد یا نزولی و میزان نوسان‌های آن چقدر است.

طبق نظر کارشناسان آهن آنلاین:

“قیمت تیرآهن، که از محصولات بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف کشور است و به دو شکل l و H در کارخانه های فولادی کشور تولید و در بازار عرضه می‌شود؛ متاثر از شرایط گوناگون موجود در بازار آهن و فولاد، دچار نوسان می‌گردد. آگاهی از تغییرات قیمت روز تیرآهن که در سایزهای متنوع 12 تا 60 و طبق استانداردهای جهانی IPE، IPB،  IPN تولید می‌شود، به پیمانکاران و خریداران این محصول کمک می‌کند تا با دانش بیشتر برای بودجه پروژه‌های عمرانی خود تصمیم‌گیری کنند.”

سخن پایانی

در فروردین سال جاری، کم‌تر کسی روند نزولی قیمت آهن آلات در مرداد ماه را پیش‌بینی کرده بود و اکثر افراد انتظار داشتند در بهار و تابستان، میزان تقاضا برای مقاطع فولاد افزایش پیدا کند، اما بازار بر خلاف انتظارات عمل کرد و میزان تقاضا و واردات و صادرات کم‌تر شد. احتمالات مختلفی درباره قیمت میلگرد و تیرآهن در ۶ ماهه دوم امسال وجود دارد، اما هیچکدام از آن‌ها قابل استناد نیستند.

مجموعه آهن آنلاین؛ به‌روزترین قیمت مقاطع فولادی مختلف را در اختیار کاربران بازار فولاد قرار می‌دهد؛ همچنین نمودار هفتگی و ماهانه نرخ محصولات را ارائه می‌دهد. باتوجه به داده‌های آهن آنلاین و اخبار بازار فولاد می‌توانید روندهای کنونی را تحلیل کنید و برای فعالیت‌‌های آتی خود در بازار برنامه‌ریزی انجام دهید. آهن آنلاین همچنین امکان خرید انواع مقاطع فولادی در کوتاه‌ترین زمان ممکن را فراهم کرده است تا مشتریان بتوانند کالاهای مورد نیازشان را بدون تأثیر گرفتن از نوسان‌های لحظه‌ای خریداری کنند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت آهن آلات می‌توانید به وب سایت آهن آنلاین مراجعه کنید.

ahanonline.com

آدرس: تهران، ستارخان، خیابان حبیب‌الله، نبش بن‌بست بنفشه.پ114

شماره تماس: 54712-021

ایمیل: info@ahanonline.com

تاریخ: 23/06/1401

توضیحات بیشتر

قیمت روز شلاکه آهن + فروش عمده ضایعات اهن

شلاکه آهن چیست؟ شلاکه آهن از ضایعات آهنی می باشد که در صنایع فولاد  تنظیم میزان کربن برای کالای فولادی تولید شده استفاده می گردد. این ضایعات آهنی در دسته چهار پریسه ها می باشد. از انواع شلاکه آهن معمولا در تولید شمش آهن استفاده می شود. که این شمش ها با درصد خلوص معینی مشخص می شوند.

روز شلاکه

قیمت روز شلاکه برای بالا بردن میزان درصد آهن و یا کاستن از درصد کربن برای تولید آهن اسفنجی استفاده می گردد. این کار در کارخانه های ذوب انجام می گیرد که با ذوب این شلاکه ها به تولید آهن با درصد های متفاوت کربن استفاده می شود. شلاکه آهن با درصد های مختلف می باشند. انواع شلاکه ها میزان کربن آن ها بیشتر می باشد به این صورت که شلاکه های ورقه ای نسبت به شلاکه های کلوخه ای به علت افزایش نسبت سطح به حجم میزان چکش خواری آن افزایش یافته و خلوص آن بالا می رود. شلاکه های کلوخه ای به علت کمتر در معرض چکش خواری قرار گرفته است میزان خلوص و یا همان تمیز کاری آن کمتر می باشد. این خلوص شلاکه ها در ذوب شدن بسیار اهمت دارند به این صورت که با افزایش میزان تمیز کاری شلاکه ها انرژی کمتری را در هنگام ذوب شدن می خواهد در نتیجه شلاکه های ورقه ای به علت افزایش میزان چکش خواری آن و بالا رفتن میزان کربن آن به انرژی کمتری هنگام ذومی ب شدن می خواهد. با بالاتر رفتن عیار آهن میزان قیمت آن نیز افزایش می یابد. در کارخانه های ذوب کوچک برای تولید آهن  و یا شمش ریزی نیاز به پایین آوردن میزان خلوص در تولید آهن اسفنجی می باشد.

وضعیت بازار آهن قراضه در ایران

بررسی وضعیت بازار آهن قراضه در ایران به این صورت است که در سطح شهر های بزرگ این محصول خریدار زیادی را به خود اختصاص داده است این خریدار آهن قراضه ضایعاتی را از سطح کوچه و بازار به صورت خرده تهیه می کند و به شرکت های بازیافت آهن و فولاد عرضه می دهد بررسی نشان می دهد این کاسبان از این طریق سود کلانی را به دست می آورند تولید آهن و ضایعات آهنی در سطح کشور روز به روز در حال رشد بوده و استفاده کردن از این سازه فلزی نیز بر اثر رشد جمعیت افزایش پیدا کرده است. این عوامل باعث شده تا بازار آهن قراضه همیشه داغ بوده باشد.

عمده ضایعات اهن

فروش عمده ضایعات اهن با توجه به این که در تمامی زمینه به آهن و فولاد خالص نیاز می باشد به همین جهت برای این که آهن مورد نیاز کشور تامین شود باید ضایعات آهن نیز در اسرع وقت جمع آوری شده و دوباره وارد چرخه استفاده شوند این مورد باعث می شود تا از منابع فولاد برداشت بی رویه صورت نگیرد. و تا حدودی منابع ملی کشور به حالت بکر باقی بماند. طبق گفته کارشناسان 98 درصد از فلزات تولیدی در سطح جهان از نوع فلز آهن بوده است که یکی از آلیاژ های مهم برای تولید این سازه فولاد می باشد.

از این روی شاید به نظر مردم ضایعات آهن و فولاد چندان مهم نبوده باشند در صورتی که برای یک کشور از به صرفه ترین و درامد زاترین فلز بوده است و اقتصاد کشور را به راحتی می تواند تحت تاثیر خود قرار دهد. با توجه به بررسی ها بازیافت قراضه آهن 75 درصد در تولید ملی تاثیر گذار می باشد.

دلیل محبوبیت شلاکه ذوبی چیست

شاید بپرسید که دلیل محبوبیت شلاکه ذوبی چیست؟ در این جا باید بیان داشت که یکی از مزیت های اصلی فلزات، استفاده مکرر آنان می باشد. به همین علت است که انواع ضایعات و شلاکه‌ های ذوبی، نزد بسیاری از صنایع تولید انواع لوازم فلزی، محبوبیت خاصی دارد.

آهن

باید گفت که شلاکه آهن هم در داخل و هم بیرون از کشور مورد استفاده قرار می گیرند. در این میان می توان به مهمترین آنان اینطور اشاره کرد:

استیل

برنج

فولاد

مس

طلا

آلومینیوم

این ضایعات را شرکت های تولید کننده، در کوره های مخصوصی که دارند دوباره ذوب کرده و سپس به مایع که تبدیل شد، در قالب های گوناگونی سرازیر می نمایند و به این ترتیب است که باری دیگر، شاهد ساخت یک کالای جدید می باشیم.

در این حوزه نیز تمیز بودن شلاکه‌، اهمیت ویژه ای دارد و طبعاً نوع مرغوب آن هم بر همین اساس تقسیم بندی می شود. در هر صورت، فلزات محصولاتی اند که در زندگی امروزی ما انسان ها نقش زیادی دارند. از آنان افزون بر تولید انواع لوازم خانگی، در ساخت و سازهای بزرگ هم به شکل گسترده ای کار می گیرند.

توضیحات بیشتر

دادخواست ابطال رای داوری

مفهوم حقوقی داوری عبارت است از رفع اختلاف بین طرفین دعوا در خارج از دادگاه بوسیله اشخاص حقوقی یا حقیقی مرضی الطرفین انتخابی. داوری به این معناست که طرفین دعوا با میل و اراده خود توافق نمایند، به جای آنکه دعوای آنها در دادگستری مورد رسیدگی واقع گردد توسط داورهای انتخابی آنها صورت پذیرد.

پس می‌توان گفت داوری عبارت است از اینکه افراد جامعه، اختلافات بین خود را توسط یک یا چند نفر معتمد به انتخاب خود حل و فصل کنند. حال ممکن است، رسیدگی به اختلاف و صدور رای توسط فردی باشد که طرفین دعوی وی را با تراضی یکدیگر انتخاب کرده باشند. یا اینکه مراجع قضایی آن‌ها را انتخاب کنند. به این ترتیب در داوری و حکمیت، طرفین دعوی دادگاه را از مداخله در دعوی خود خارج کرده‌اند.

داوری به دو نوع اختیاری و اجباری تقسیم می‌شود، در داوری اختیاری، داور با تراضی طرفین تعیین می‌شود. در داوری اجباری، طرفین دعوی یا یکی از آن‌ها بدون داشتن تمایلی در رجوع به داوری مطابق قانون مجبور به رجوع به داور در اختلاف فی مابین می‌باشد؛ مانند تعیین داور توسط زوجین برای طلاق. اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره داوری اختیاری و اجباری به دست آورید و بدانید چگونه رای ابطال می‌شود فقط کافیست بر روی نمونه دادخواست ابطال رای داوری کلیک کنید.

ابطال طلاق

ابطال طلاق

از داوری تعاریف مختلفی به عمل آمده است اما بهترین تعریف توسط پروفسور رنه داوید گفته شده است:

داوری عبارت است از شیوه ای که با استفاده از آن دو یا چند شخص حل مسأله‌ای را که در آن ذی‌نفع هستند به یک یا چند شخص دیگر(داور یا داوران) می‌سپارند که اختیارشان(به حل قضیه) ناشی از یک قرارداد خصوصی است و بر اساس این قرار داد تصمیم گیری می‌کنند، بدون آنکه برای انجام این وظیفه جانب دولت به آنها تفویض اختیار شده باشد.

هیچ یک از طرفین یک اختلاف تجاری را نمی‌توان به داوری مجبور کرد مگر آنکه قبلا به آن رضایت داده باشند. مثلا ضمن قرار داد اصلی یا به آن توافق کند مثل فرضی که بعد از بروز اختلاف در مورد یک قرار داد بیع طرفین توانق می‌کنند اختلاف خود را به داوری ارجاع دهند. معمولا به توافق قبل از بروز اختلاف”شرط داوری” و به توافق بر داوری بعد از بروز اختلاف”قرارداد داوری” گفته می‌شود.

اگر شما می‌خواهید نمونه دادخواستی آماده کنید و در آن رای داور را ابطال کنید ولی سایت‌های زیادی را دنبال کردید و نتوانستید نمونه دادخواست مورد نظر خود را پیدا کنید، اصلا نگران نباشید چون شما فقط کافیست به نمونه دادخواست ابطال رای داور مراجعه کنید.

وب سایت حقوقی احقاق با تلاش بر افزایش آگاهی افراد در مسائل قانونی و حقوق قانونی خود، در صدد ارائه انواع مقالات با موضوع حقوقی، کیفری، قراردادها، قوانین، اسناد تجاری و … برآمده است و همچنین انواع نمونه دادخواست ها، اظهار نامه، نمونه قرارداد، نمونه شکوائیه و… را با دسترسی و دانلود سریع در اختیار شما قرار داده است.

اگر شما نیز برای پروسه پرونده حقوقی خود به دنبال یک نمونه دادخواست یا اظهارنامه مناسب می‌گردید فقط کافیست به اینجا مراجعه کنید و نمونه دادخواست یا نمونه شکواییه خود را دانلود کنید.

 

توضیحات بیشتر

کدام کلیدواژه آزمون نظام مهندسی؟؟

 • تاریخ انتشار : 10 ژوئن 22
 • تعداد بازدید : 377
 • نظرات : بدون دیدگاه
 • دسته بندی : اخبار روزاقتصادی
 • نویسنده : املاک گیلان
 • منبع : گیلند
کدام کلیدواژه آزمون نظام مهندسی

کدام کلیدواژه آزمون نظام مهندسی

کدام کلیدواژه آزمون نظام مهندسی؟؟

اگر داوطلب آزمون ورود به حرفه مهندسان یا همان آزمون نظام مهندسی ساختمان هستید، حتما کلیدواژه آزمون نظام مهندسی را شنیده‌اید، کلیدواژه بطور خلاصه فهرستی از واژگان کلیدی و عبارت ها و کلمت تخصصی در منابع آزمون نظام مهندسی هست که بدلیل تعداد زیاد و حجم بالای مباحث مقررات ملی ساختمان، بصورت فهرست وار الفبایی این واژگان در کلیدواژه مرتب شده اند، تا داوطلب بجای سردرگمی سرجلسه آزمون بین انبوهی از کتاب مباحث و ورق زدن بیهوده در آزمون، تنها با مراجعه به کلیدواژه و واژه مورد نظر، شماره مبحث و شماره صفحه مورد نظر را یافته. وبدون اتلاف وقت مستقیما به صفحه مورد نظر در مبحث مشخص شده مراجعه کرده و اقدام به پاسخدهی سوال نمایید.

کدام کلیدواژه آزمون نظام مهندسی بهتر است؟

با توجه به تنوع وجود کلیدواژه‌های آزمون نظام مهندسی در بازار، مسلما بهترین کلید واژه کلیدواژه ای خواهد بود که علاوه بروز بودن و جامع بودن عملکرد مناسبی در ادوار گذشته داشته است.

متاسفانه برخی انتشارات کلیدواژه با توجه به چاپ و تکثیر کتاب زودتر از شروع ثبت نام آزمون، با توجه به عدم اطلاع از منابع اعلامی که زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی اعلام شده است اقدام به انتشار کتاب کلیدواژه‌ها با مباحث قبلی نموده‌اند که عملا این کلیدواژه ها استفاده ای در آزمون پیش رو نخواهد داشت و به هیچ وجه قابل اعمال اصلاحیه هم نخواهد بود.

بروزترین و پیشگام ترین کلیدواژه موجود با عملکرد بالای پاسخدهی و آمار قبولی بالا در چند دوره اخیر، کلیدواژه سایت سازه پلاس بوده که هم بصورت “کلیدواژه تکی” (کلیدواژه هر مبحث جدا) و هم بصورت “کلیدواژه مجموعه‌ای” (مجموعه منابع هر رشته آزمون) قابل تهیه است.

کلیدواژه سازه پلاس، علاوه بر انطباق کامل با منابع اعلامی (سال روی جلد مباحث) با حذف هزینه های ارسال پستی و هزینه جلد و. بصرفه‌ترین و بهترین کلیدواژه آزمون نظام مهندسی است.

کلیدواژه سازه پلاس

کلیدواژه سازه پلاس

موفقیت در آزمون طراحی نظام مهندسی

برای موفقیت در آزمون طراحی معماری نیز با توجه به ترسیمی بودن آزمون بصورت دستی استفاده از فیلم آموزشی طراحی معماری آزمون نظام مهندسی برای گرفتن حق امضای طراحی معماری اجتناب ناپذیر است. مسلما جدا از آموزش ضوابط آزمون طراحی معماری با پکیج طراحی معماری، تمرین عملی داوطلب در شرایط آزمون و با سوالات آزمونهای قبل و تالیفی طراحی معماری نیز لاز ماست.

برای موفقیت در آزمون طراحی عمران یا همان آزمون محاسبات عمران نظام مهندسی ساختمان نیز، با توجه به درجه سختی و سنگینی آزمون نمی‌توان صرفا به مباحث مقررات ملی ساختمان یا مطالب دانشگاهی اکتفا کرد و مسلما نیاز به آموزش کامل از طریق پکیج فیلم آموزشی محاسبات عمران یا پکیج فلوچارت آزمون محاسبات عمران اقدام کرد.

با آرزوی موفقیت برای داوطلبین آزمون ورود به حرفه مهندسان

 

توضیحات بیشتر
09183774526
INFO@GILAND.IR